ثبت ابرپروژه های فضایی توسط ژاپنی ها

گاهی اوقات دنیای واقعی و اتفاقات روزمره حتی از رویا و تصورات بسیاری از ما انسان ها نیز پیشی می گیرد. "انرژی" .بله، این واژه که به دفعات آن را شنیده اید یکی از مهمترین نیازهای انسان در کره زمین بوده و مشکلات حاصل از کاهش منابع سوختی و انرژی روز به روز در حال افزایش است. محققین و دانشمندان زیادی برای پیدا نمودن روش های جدیدی که بتوانند برطرف کننده نیازهای سوختی در کره زمین باشد در تلاشند و اینبار ژاپنی ها طرحی باورنکردنی ارائه داده اند!

نظرتان درباره یك جمع كننده خورشیدی بر سطح ماه كه قادر است انرژی را به زمین انتقال دهد چیست؟! این طرح که "لونا رینگ" خوانده می شود توسط یك كمپانی ژاپنی 200 ساله ارائه شده است. این كمپانی با نام شی می زو Shimizu)) به خاطر تكنولوژی های آینده و ارتقاء ساختارهای گوناگون به خود می بالد. در مورد لونا رینگ باید گفت در واقع مجموعه ای از سلولهای خورشیدی است كه قادر خواهد بود همانند یك كمربند در طول تمام 11000 كیلومتر خط استوای ماه قرار گرفته و یك دستگاه انتقال لیزری٬ یك پرتو لیزر متراكم پر انرژی را به سوی ایستگاه های دریافت كننده روی زمین خواهد فرستاد.

این پروژه همراه با هتل هایی در حال چرخش٬ پاگاه های قمری٬ ابرشهرهای هرمی و بسیاری چیزهای دیگر می باشد.

برای اینكه این پروژه موفق شود تیم هایی از فضانوردان مجبور خواهند بود عملیات روباتیکی را در سطح ماه انجام دهند. بنابراین به یك پایگاه قمری نیاز خواهند داشت. شی می زو طراحی آن را مد نظر قرار داده.

پایگاه های قمری با استفاده از بتن های ساخته شده از مواد و ترکیبات قمری ساخته خواهند شد. ساختارهای شش وجهی اجازه گسترش های بعدی را از همه جهت فراهم خواهند ساخت. سیستم های ساختاری غیر بشری در محیط خشن ماه قابل اعتماد خواهند بود. كاربرد ساختارهای خود جمع كننده با استفاده از سیستم های غشایی و هوا-باد طول موج های نوری را شناسایی كرده و هزینه انتقال را كاهش می دهد. شی می زو همچنین در حال آماده سازی تكنولوژی های روباتیكی است كه قادر باشد در پایگاه های قمری به كار گرفته شود. این كار باعث می شود خطرات فعالیت های انسانی به حداقل برسد.

برای ماموریت های انسانی بلند مدت، قسمت جلویی پایگاه باید طوری طراحی شود كه گراویته آن G6/1 باشد.

سخنگوی شركت شی می زو می گوید: آنها بیش از 200 سال است كه ساختارهای تكنولوژیكی را جمع كرده اند و خوشحال خواهند شد كه آنها را برای افق های جدیدی در ماه به كار برند. و این درحالی است كه هنوز تحقیق و توسعه در بخش های ساختاری، مواد، سیستم های بنیادی و طراحی پایگاه های قمری ادامه دارد.

شی می زو یك هتل فضایی مد نظر دارد كه شامل یك آسانسور فضایی، تقریباً به طول 240 كیلومتر است تا به راحتی از زمین قابل دسترسی باشد. (ساخت یك آسانسور فضایی آسان نخواهد بود). این ساختار پیچیده بزرگ از چندین بخش تشكیل خواهد شد از جمله لابی، رستوران و فضاهایی برای تفریح.

شی می زو همچنین به دنبال این است كه چگونه می توان بر روی زمین بناهایی را ساخت كه بتوان در اقیانوس، مردم و ساختمان ها را درون آن جای داد. ابرشهر هرمی، شهری است كه به تنهایی یك میلیون نفر را در خود جای می دهد. ساختار اولیه آن یك مجموعه از واحدهای هشت وجهی است كه شامل یك میله از جنس مواد سبك وزن نظیر فیبرهای كربنی است. این پروژه یك پروژه بی نظیر از نظر مقیاس و ابعاد خواهد بود.

این روستاهای شناور سبز رنگ شبیه زنبق بزرگ شناور در آب است. شی می زو می خواهد چنین شهرهایی را خلق كند تا درست مانند یك زنبق عمل كرده و CO2 را مانند یك گیاه جذب كند. همچنین با استفاده از دیگر تكنولوژی های محیطی به یك سیستم كربن منفی دست یابد. نیروی خورشیدی و منابعی از اقیانوس، مواد زاید را به انرژی تبدیل كرده و باعث می شود تا شهر شناور به كارایی 100 درصد دست یابد.

منبع : سایت نجوم ایران

ترجمه نعیمه موحدی از NewScientist /Shimizu

 

تبلت 2 سیم کارته Hyundai